Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf

Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf jest przeznaczony dla właścicieli lodówek Aeg S53620ctxf. Zawiera informacje na temat eksploatacji, konserwacji i naprawy lodówki. Dodatek zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia i konserwacji lodówki oraz ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas jej użytkowania i naprawy. Dodatek zawiera również kontrolki bezpieczeństwa, które należy zawsze sprawdzić przed uruchomieniem lodówki. Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf jest ważnym elementem, który należy przeczytać przed rozpoczęciem użytkowania lodówki.

Ostatnia aktualizacja: Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf

Dodatek do prądu to 1000 zł. Otrzymają go osoby ogrzewające mieszkanie prądem. Urządzenie grzewcze na prąd musi być zgłoszone jako główne w CEEB. Podwyższona wartość dodatku to 1500 zł. Otrzymasz go, jeżeli w 2021 r. zużyłeś 5000 kWh i więcej. Jest tu domniemanie, że tak wysokie zużycie prądu powtórzy się zimą 2022/2023 r. I to uzasadnia 1500 zł dodatku.

Aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny

Jak złożyć wniosek o dodatek elektryczny przez ePUAP? [Krok po kroku]

Inforlex. pl przygotował poniższy aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny do ściągnięcia w formacie PDF:

Powyżej aktywny wzór wniosku o dodatek elektryczny

Dodatek elektryczny - podstawowe informacje

Dodatek do prądu przysługuje osobom, które ogrzewają mieszkanie albo dom prądem. Urządzeniami grzewczymi mogą być np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.

W przypadku bojlerów nie mogą to być tylko urządzenia podgrzewające wodę - muszą być głównym urządzeniem grzewczym dla danej nieruchomości. I potwierdza to wpis w CEEB.

WAŻNE! Nie ma kryterium dochodowego przy dodatku elektrycznym (podobnie jak przy dodatku węglowym).

Wnioski składa się w gminie miejsca zamieszkania od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. Ma być wypłacony najpóźniej do 31 marca 2023 r.

Ilu Polaków ma prawo do dodatku elektrycznego?

Do oszacowania potencjalnej liczby osób uprawnionych potrzebne są dane z CEEB. Np. 1 lipca 2022 r. w ewidencji było zgłoszonych:

 • 1 031 390 bojlerów elektrycznych (ogrzewanie elektryczne)
 • 210 406 pomp ciepła.

Jaka jest podstawa prawna przyznania dodatku elektrycznego?

Podstawą przyznania dodatku do prądu (dodatek elektryczny) jest ustawa z29 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

Poniżej ta ustawa w pliku PDF:

Kto otrzyma dodatek elektryczny?

Dodatek elektryczny otrzymają odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w rozumieniu art. 3 pkt 13b ustawy Prawo energetyczne.

Gospodarstwem może być zarówno osoba samotna jak i rodzina. Liczba osób w rodzinie oraz ich dochody nie mają znaczenia prawnego (inaczej niż przy dodatku osłonowym).

Przez gospodarstwo domowe, rozumie się:

1) osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo

2) osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Dodatek elektryczny a CEEB

Niezbędne jest zgłoszenie albo wpis pompy ciepła, pieca akumulacyjnego, bojlera do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Z danych z CEEB musi wynikać, że główne źródła ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną.

UWAGA! Gminy biorą pod uwagę zgłoszenia albo wpisy w CEEB do dnia 11 sierpnia 2022 r. Data późniejsza może wystąpić tylko w przypadku, gdy główne źródło ogrzewania dla danej nieruchomości jest zgłaszane po raz pierwszy. W praktyce ten warunek spełnią osoby, które ukończyły budowę domu po 11 sierpnia 2022 r. i dokonują odpowiednich zgłoszeń dla pomp ciepła, pieców czy bojlerów do CEEB.

Zgłoszenie do CEEB jest podstawowym warunkiem otrzymania dodatku. Pompa ciepła musi być zgłoszona jako główne źródło ogrzewania. Wystarczy samo zgłoszenie. Nie jest potrzebny ostateczny wpis. Istotna jest za to data adnotacji w CEEB.

Dodatek elektryczny a fotowoltaika

Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę nie otrzymają dodatku elektrycznego.

Wynika to z art. 26 ust. 2 ustawy o dodatku elektrycznym. Przepis wprowadza takie zasady:

„W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji, w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, która jest rozliczana zgodnie z zasadami określonymi w art. 4 tej ustawy, dodatek elektryczny nie przysługuje. ”

Jeden dodatek na jeden adres

Na jeden adres, można otrzymać tylko jeden dodatek do prądu. Bez znaczenia jest liczba osób mieszkających pod tym adresem. Zasada ta wynika z art. 27 ustawy:

Art. 27. 1. W przypadku gdy pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek elektryczny przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem.

2. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego złożono dla więcej niż jednego gospodarstwa domowego mających ten sam adres miejsca zamieszkania, to dodatek ten jest wypłacany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy. Pozostałe wnioski pozostawia się bez rozpoznania.

3. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten jest przyznawany wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Dodatek elektryczny a najem

Dodatek elektryczny mogą otrzymać najemcy. Nie trzeba być właścicielem nieruchomości ogrzewanej prądem.

Zasady te znamy z dodatku węglowego i dodatku do pelletu, oleju opałowego, gazu LPG i drewna.

Jaka jest wysokość dodatku elektrycznego?

Dodatek do prądu to 1000 zł.

Podwyższony dodatek elektryczny – 1500 zł

Podwyższony dodatek do prądu wynosi 1500 zł. Otrzymają go osoby, które w 2021 r. zużyły 5000 kWh.

Podstawa prawna to art. 29 ust. 2 ustawy. Przepis stanowi:

„W przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh, dodatek elektryczny, wynosi 1500 zł”.

Tak więc wysokość dodatku elektrycznego została zróżnicowana na dwa progi uzależnione od rocznego zużycia energii elektrycznej: 1000 zł w przypadku zużycia prądu w 2021 r. na poziomie do 5 MWh oraz 1500 zł w przypadku zużycia powyżej 5 MWh.

Terminy składania wniosków o dodatek elektryczny

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w terminie od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego złożone po dniu 1 lutego 2023 r. gmina pozostawi bez rozpoznania.

Jaki jest termin wypłaty dodatku elektryczny?

Gmina dodatek do prądu do pompy ciepła, bojlera, pieca wypłaci w terminie do 31 marca 2023 r.

Czy można wniosek o dodatek elektryczny złożyć przez Internet?

Tak, można wniosek złożyć przez Internet. W praktyce odbywa się to poprzez ePUAP i Profil zaufany.

Gdzie składamy wniosek?

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

Dodatek elektryczny a dodatek węglowy

Nie można dostać jednocześnie dodatku do prądu i dodatku węglowego. Wyłączenie dotyczy też dodatków do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.

​Wzór wniosku o dodatek elektryczny

28 listopada 2022 r. został wreszcie opublikowany wzór wniosku o dodatek elektryczny.

Podstawą prawną dla wydania rozporządzenia jest art. 32 ust. 4 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. poz. ). Wniosek będzie można składać przez Internet poprzez ePAUP.

Poniżej wzór wniosku do ściągnięcia w PDF - obowiązuje od 29 listopada 2022 r.

Wzór: Luka w przepisach o tanim prądzie. Przedsiębiorcy boją się kar za błędy w oświadczeniu dla sprzedawcy prądu

Znaleziono około 53 wyników dla: instrukcja serwisowy krups

 • Poszukuję instrukcji serwisowej do ekspresu AEG CF 220

  Mam problem z rozebraniem, a boję się połamać jakieś zatrzaski a z pod ekspresu wycieka podczas parzenia duża ilość czystej wody.Potrzebującym mogę udostępnić instrukcję serwisową ekspresu Rowenta ES 6805 lub bliźniaka KRUPS XP 7200

  AGD Szukam 07 Mar 2015 16:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1617

 • instrukcja serwisowa xp7200

  witamjaki jest poprawny montaz tłoka w ekspresie krups xp7200

  AGD Początkujący 31 Maj 2012 09:31Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3358

  Ekspres Krups EA8108 - instrukcji serwisowej (opis menu serwisowego itp. )

  Mam podobny problem. Cały czas świeci kontrolka pojemnika na fusy. Sam switch pojemnika jest ok. Jest to model bez tacki EA810870. Pomoże ktoś? Jakieś sugestie. Może instrukcja serwisowa?

  19 Sie 2021 08:49Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3351

  Krups BW4108 - Ciągły sygnał dźwiękowy/schemat instrukcja serwisowa

  Witam,Czajnik Krups BW4108 wyłącza się przed zagotowaniem wody (wygasza wyświetlacz i emituje ciągły akustyczny sygnał alarmu). Po zdjęciu z podstawy i ponownym postawieniu wyświetla temperaturę (często w okolicach 85-90 oC) i można wodę dogrzać.Podejrzewam uszkodzenie termostatu bimetalicznego...

  AGD Drobny sprzęt 17 Maj 2014 10:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1263

  Poszukuję instrukcji serwisowej do Krups EA8050

  Otrzymałem link z którego "ściągłem " instrukcje po francusku gdzie znalazłem schemat elektryczny i hydrauliczny.Przy użyciu wspomnianego schematu i filmiku z YT na którym pokazano jak rozebrać expres na czynniki pierwsze zlokalizowałem mikrostykktórym załącza się expres. Po wszczyknięciu kontakt...

  06 Mar 2018 21:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2928

  KRUPS EA9000 - Szukam instrukcji serwisowej

  Witam wszystkich,Czy jest jeszcze jakieś menu serwisowe oprócz tych podanych przez djanek?Dodam, że udaje mi się skalibrować tłok. Pierwsza kawa po kalibracja rewelacja, a kolejne już słabsze i wraca do tego z przed kalibracji.Proszę o pomocPozdrawiam

  27 Mar 2021 17:50Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 8103

  Instrukcja serwisowa ekspres do kawy Krups EA8422

  Poszukuje instrukcji serwisowej do ekspresu do kawy Krups EA8422. Po raz kolejny ekspres zaczął przeciekać. Chciałbym rozwiązać problem sam.

  06 Lis 2020 19:11Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1071

  Krups EA8160 - poszukuję instrukcji serwisowej

  Prośba o instrukcję serwisową do Krups EA8160.

  07 Lis 2021 20:39Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4101

  Krups EA82XX kamień w młynku - potrzebna metoda na otworzenie urządzenia

  Przypadkiem w kawie znalazł się kamień, który wpadł do młynka. Do serwisu mi się nie spieszy, bo może jest metoda na zdjęcie pojemnika ziaren kawy. Może posiada ktoś instrukcję serwisową?

  18 Kwi 2012 15:34Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2429

  Ekspress KRUPS XPS7240 - Nie ustawia daty i ciągle woła wymianę filtra

  WitamW Krups 7240 (ten z wyświetlaczem) chyba zaczyna lekko szaleć elektronika.Primo - ekspress nie pozwala na ustawienie bieżacej daty np 11/10/13 - po jej wprowadzeniu chce, aby ją wprowadzić od nowa i tak w kólko. Z kolei datę 11/10/19 już przyjmuje bezproblemowoSecundo - po każdym włączeniu...

  AGD Użytkowy 23 Sie 2016 00:41Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2550

  Ekspres Krups EA8010 - kalibracja czasu pracy młynka - niepowodzenie - błąd #13

  Witam wszystkich.Sprawa dotyczy ekspresu do kawy Krups EA8010 nr ref. EA8010PE/70F-1014-R (zdjęcie jego tabliczki znamionowej poniżej):Zaczęło się od tego, że wyczyściłem młynek, tzn. go wyciągnąłem i rozebrałem (żarna i wyrzutnik), bo wcześniej żona niechcący zalała go wodą i nie mielił kawy....

  02 Lut 2021 02:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3759

  Krups EA8160 - jak wejść w menu serwisowe?

  Poszukuję instrukcję serwisową i jak wejść do menu serwisowego ekspresu Krups EA 8160. Mam problem, bo po włączeniu wyświetla symbol braku wody w zbiorniku mimo że jest pełny i nie chce zrobić kawy. Już raz miałem taką usterkę, ale po przedmuchaniu zaworu przepływowego ekspres uruchomił się, teraz to...

  10 Lis 2021 12:27Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5199

  Krups EA816031/70G - po zaniku prądu nie cofnął tłoka, błąd ikona wtyczki

  Tłok można wycofać do pozycji wyjściowej poprzez pozbawienie go ciśnienia wody. Resztę zrobią sprężyny. O ile się nie mylę to woda zasilająca tłok przechodzi przez zawór ceramiczny opisany w instrukcji serwisowej jako "dystrybutor". Pstrykanie może być powodem jego niesprawności. Wewnątrz niego jest...

  19 Lip 2021 07:21Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 363

  Krups XP 7240 - błąd 12 - tłok prasujący

  Ekspres Krups XP 7240 zaczął mieć problemy po czym zaczął wyświetlać błąd 12.Przejrzałem instrukcję serwisową:Gdzie stoi diagnoza do błędu 12:"Brak uniesienia sworznia:-zatkane sitka w komorze ekstrakcji kawy-wypadnięcie sworznia podczas podnoszenia siłownika (przywrócić odpowiednie...

  27 Kwi 2016 08:19Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 5490

  Krups typEA80 model FPB145000D - błąd nr 8

  Odpowiem sobie samOddałem do serwisu,Błędy 07 czy 09 są na forach ale do XP. Błędu 08 szukałem kilka dni, szukałem instrukcji serwisowej do Krups wersja EA 80 i wyżej, jest instrukcja do XP ale tam jest inna płytka sterującaNa elektrodzie ZERO pomocyjak ktoś będzie coś miał niech tu...

  02 Kwi 2019 06:59Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4236

  Ekspres do kawy KRUPS XP7220 - nie pompuje wody

  Witam!Informuję jak rozwiązałem mój problem:- zapoznałem się z instrukcją serwisową ekspresów ciśnieniowych, którą pobrałem ze strony sklepu "części zamienne" z Łodzi;- wszedłem w drugi poziom menu serwisowego A-S-2, gdzie można osobno sterować pompą, dystrybutorem, młynkiem oraz grzałką. Pozwala...

  09 Cze 2013 21:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5241

  Krups EA8005 - błąd 10, po włączeniu migają wszystkie kontrolki.

  otóż mam następujący problem. Ekspres Krups EA8005 przez lata pracował bez zarzutu. Dwa tygodnie temu podczas robienia kawy, ekspres zmielił kawę i zaczął zaparzać, ale z dyszy popłynęła minimalna ilość kawy (zbiornik na wodę był pełen), pompa cały czas pracowała, w pewnym momencie z ekspresu...

  31 Mar 2020 18:24Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6297

  Krups 7240XP "Konieczne napełnienie ekspresu"

  Tak, ale usiłuje to chyba odpowiednie stwierdzenie... schodzi tylko kawałek w dół do momentu kiedy ramię do wyrzucania brykietu wejdzie w pozycję "gotowości" (jak mogę to tak nazwać) czyli po prawej stronie patrząc od frontu ekspresu i całość się zatrzymuje pokazując komunikat "konieczne napełnienie...

  13 Kwi 2014 20:49Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 6870

  Krups 8261 - Konieczne napełnienie ekspresu (usterka)

  Załączam kolejny filmik, może będzie pomocny. Czy winny może być przepływomierz?Korzystając z instrukcji serwisowej, którą załączam wszedłem do menu serwisowego aby sprawdzić działanie tłoka.Najpierw ustawiłem dystrybutor w pozycji startowej, następnie przestawiałem go o kolejny krok,...

  23 Wrz 2019 09:42Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 14952

  Ekspres Krups EA8050 - Czujnik przepływu (flow meter) podaje mało wody

  Witam.Pojawił się wyciek z dolnej prawej części ekspresu. W zasadzie ten leciwy ekspres dostałem jakiś czas temu i nie znałem jego przeszłości serwisowej. Jak się okazało po zdemontowaniu pokrywy, nie byłem pierwszy, który do niego zagląda.Winowajcą jest czujnik przepływu wody, w instrukcji serwisowej...

  15 Lut 2016 15:06Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 9204

  KRUPS Siziliana uszkodzony dekiel bojlera.

  Witam. Mam na "warsztacie" w/w model KRUPS-a z uszkodzonym deklem od bojlera. Dekielek pękł bo ekspres został na mrozie. Czy jest sens to spawać? Klejenie na pewno odpada z racji temperatury na elemencie. Całość ma Nr kat. 219. 122-1. Proszę o Wasze opinie.Zdjęcie poglądowe z instrukcji serwisowej...

  15 Paź 2011 12:05Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3715

  ekspres cisnieniowy KRUPS EA 8050 brak zaparzonej kawy

  Problem jak wyżej da sie to usunąć tą awarię ( woła o opróżnienie pojemnika na fusy) bez serwisu? ma ktoś instrukcje serwisową do KRUPS EA 8050?dziękuje

  17 Sty 2018 22:29Odpowiedzi: 38 Wyświetleń: 32663

  KRUPS EA8050 - Tłok bloku podnosi się zbyt wysoko

  Dzień dobry,po 8-u latach nasz ekspres (KRUPS EA8050) odmówił posługi. To chyba i tak dobry wynik:D.Objaw jest taki że tłok bloku podnosi się chyba za wysoko i w czasie grzania / testu ramię zgarniające reztki kawy opiera się o krawędź tłoka i tak zostaje. Na wyświetlaczu pojawia się info...

  06 Gru 2014 22:18Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2451

  ekspres Krups EA 8050 - wymiana wyłącznika ekspresu - jak zdjąć przednią obudowę

  WitajcieProszę Was o pomoc jak należy zdjąć przednią obudowę ekspresu Krups EA 8050 aby nie urwać plastikowych zaczepów i wymienić wyłącznik tego urządzenia.Proszę Was o film lub instrukcję serwisową.Pozdrawiamakazan

  20 Paź 2021 18:32Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6519

  Krups EA850B jak zdemontować obudowę od a do z?

  Czy posiada ktoś dokumentacje fotograficzną jak rozebrać ekspres Krups Ea850e?Czy jest dostępna instrukcja serwisowa dot. tego ekspresu?

  27 Sie 2015 04:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2100

  KRUPS EA8250 - Panel kontrolny, Auto Test, błąd 0C przy gorącej wodzie

  Mam kłopot z ekspresem KRUPS Typ: EA8250; Model: PDB1450 1111PMNa panelu kontrolnym zamienione są miejscami funkcje pary i gorącej wody. Sytuacja wygląda następująco:Wciskam przycisk (kubek) gorącą woda - na wyświetlaczu komunikat "para"Wciskam przycisk...

  08 Paź 2019 06:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1566

  Ekspres Krups EA8808 - krótko mieli.

  Wejście w menu serwisowe Krups EA850b EA8808 i im podobne, oraz instrukcja kalibracji w załączeniu

  05 Gru 2022 20:08Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2634

  Ekspres Krups EA8160 - za długo mieli kawę

  Prośba o udostępnienie instrukcji serwisowej do tego modelu ekspresu Krups EA8160.

  20 Lis 2022 11:49Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 8343

  KRUPS XP7240 - błąd 12, gdzie znajduje się mikrostyk wyłaczający docisk prasy

  W instrukcji serwisowej błąd 12 jest opisany jako "brak impulsów wyrzutu w dwóch kolejnych pustych cyklach ("switch")Co faktycznie wskazuje na brak impulsu na switchu który jest na samym dole przy siłowniku (od strony zaworu dwu barowego) - widać tylko wystające konektory (jak dobrze pamiętam przewody...

  28 Sie 2017 10:34Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 21885

  Krups EA 8050 jak rozebrać

  Autorowi już się raczej nie przyda, ale zostawiam dla potomnych instrukcję serwisową nieoryginalną. Rozbieranie jest faktycznie uciążliwe, ale generalnie zaczepy są dosyć mocne, więc trudno je połamać

  26 Sty 2014 18:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 15862

  Krups 8010 - Młynek przeskakuje podczas mielenia

  Podejrzewam ze coś ze sprzeglem młynka jest namieszane ale co.. Bez zdjęć nic nie podpowiem..Nie ma czegoś takiego jak instrukcja serwisowa rozkrecenia młynka.

  04 Wrz 2017 23:10Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1566

  Krups EA8298 - błąd nr 14 albo 16 przy autokalibracji

  czy ktoś z Was posiada instrukcję serwisową do ekspresu Krups EA8298? Pewnie w niej znajdę odpowiedź co ten kod błędu oznacza.Z trybu serwisowego wykonałem Auto kalibrację i pod jej koniec pojawił mi się błąd 14 albo 16. Nie mogę znaleźć nigdzie co on oznacza i czy ma to jakiś wpływ na pracę...

  30 Mar 2018 00:18Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3057

  kody do ekspresu do kawy krups EA8808

  Kodów dotyczących błędów nie zawiera instrukcja ekspresu Krups, chyba, że ktoś posiada instrukcję serwisową to proszę o namiary. Chodzi mi co oznacza błąd 13.

  Początkujący Naprawy 24 Mar 2019 12:23Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 930

  Ekspres do kawy KRUPS EA8808 wyświetla błąd 13

  Witam. Błąd 13 jak dobrze pamiętam to problem z mikrowyłącznik odpowiedzialnym za wyłączenie docisku prasy ten co jest na górze prowadnicy. Sprawdź go powinien mieć przejście.W instrukcji serwisowej błąd 13 jest opisany jako "brak impulsów wyrzutu w trzech kolejnych pustych cyklach".

  21 Mar 2019 19:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2058

  Ekspres Krups EA8441 - po wymianie uszczelek pojawia się błąd 51 (zasilania)

  Według instrukcji serwisowej nie ma w tym modelu takiego błędu:) ale to się zdarza.. chińczyki nie raz rozpędzają się z oprogramowaniem.Znając życie urwałeś czujnik ntc.

  31 Maj 2021 11:02Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1296

  Krups EA8250 - zapętlony auto-test

  Witam, wymieniłem całe uszczelnienie w starym ekspresie do kawy, wyczyściłem go itp założyłem nową pompkę bo w starej było już gniazdo wyrobione, po włączeniu ekspres zapętla się w auto teście, i nie wyskakuje żaden błąd, w instrukcji serwisowej jest napisane, że powinienem moduł elektroniki wymienić...

  09 Kwi 2020 15:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 366

  Ekspres Krups EA8080 błąd 12 - "nie odbija"

  co ciężko dojrzećFaktycznie ciężko tam jest cokolwiek dojrzeć. Nie bardzo wiem co jeszcze mam doradzić ale tak jak piszesz ewidentnie nie rozłącza go. W jakimś temacie jeszcze znalazłem taką informację:WitamDodam od siebie ku przestrodze że po wymianie uszczelnienia w owym tłoku (braisty czy...

  06 Maj 2022 11:00Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 423

  Krups EA9000 - Zacinający i zatrzymujący się młynek

  Nawet nie wiem jak go rozebrać.. nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji serwisowej

  22 Sty 2019 01:21Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 4734

  Ekspres do kawy Krups EA8441 - jak ustawić czas pracy młynka?

  Dzień dobry. Od jakiegoś czasu ekspres mieli za dużo kawy, ma on regulację "mocy" kawy w menu podczas parzenia (1, 2, 3 ziarenka), ale nawet na ustawieniu 1 mieli za dużo kawy i tworzy się górka którą zabierak zsypuje do tacki.Widziałem na forum, że inne modela można skalibrować (Dodano po 52...

  07 Lut 2021 12:25Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2616

  Ekspres Krups XP7240 jak wejśc do menu serwisowego?

  Ciekawi mnie fakt, co oznacza drugi poziom menu serwisowego? Co to takiego jest? Bo aż z ciekawości przejrzałem przed chwilą instrukcję serwisową producenta i nic takiego tam nie ma..Trochę się pogubiłem.. Bo mowa jest o XP7240 czy o EA8080?Można zwiększyć objętność kawy - Wystarczy wgrać...

  22 Mar 2017 22:52Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 18594

  Expres Krups EA8250 - nie działa - instrukacja serwisowa

  Czy w tej instrukcji znajduje się instrukcja ustawiania młynka? [/syntax]

  07 Paź 2016 17:37Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4398

  Jak wejść w tryb serwisowy ekspresu Krups XP7200?

  Czyli czasu nie zmienię?Bo mieli dobrze tylko brykiet jest dość cienki max 9mm ale zbity i suchy.W instrukcji serwisowej jest opis możliwości zmiany czasu pojemniki i przycisk para ale w tym moim nic się dzieje stąd moje pytanie.

  17 Mar 2020 14:12Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1821

  Krups EA8000 - Regulacja czasu pracy młynka

  Panowie i Panewki.Mam ten sam problem, kawa to lura, ekspres mieli poniżej 5s.W pierwszej kolejności wymienione wszystkie uszczelki itd. gruntowne czyszczenie.Niestety nie pomogło. Wiele prób i kombinacji. Problem leży na pewno po stronie czasu pracy młynka.Testowo zamiast tabletki kalibracyjnej...

  25 Wrz 2021 21:16Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 11712

  Krups EA8161 - kalibracja młynka, po ponownym włączeniu ekspres wariuje

  Podpinam się... ponieważ mam EA8150 i nie mogę dojść do ładu i składu jak wydłużyć czas mielenia kawy - wchodzę w menu serwisowe (wyjęte wszystkie pojemniki, przytrzymany przycisk "gwiazdki" - menu i kabel do sieci), ale w tym menu trudno mi się połapać jak ustawiać... kombinowałem na chybił-trafił...

  13 Sie 2022 07:20Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 4833

  Krups EA816031 - Zmienić z oz na ml

  kolego przeczytałem instrukcję obsługi ale nie ma w niej nic na temat zmiany oz na ml. Wydaje mi się, że trzeba wejść w menu serwisowe ale nie znam kombinacji. Wiem jak wejść ale jak ustawić to już nie. Nie wiem jaka kombinacja przyciskówDodano po 1W instrukcji nic nie ma. Słyszałem od Pani,...

  17 Wrz 2020 15:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 582

  Krups EA8050 - kalibracja młynka

  dla tych co wiedzieli i nie powiedzieli lub nie wiedzieli.Kalibracja to banał, jak bym kupił kawał tego mela z instrukcją za 137zł to byłbym zły,Instrukcja dla EA8050 i chyba dla tych co mają tę funkcję auto kalibracji młynka:-wyłącz z kontaktu-wyjmij pojemniki fusów, nadwyżki kawy...

  17 Sie 2022 16:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 384

  Ekspres Automatyczny Krups Xp 7200 Błąd przy starcie

  Szanowni użytkownicy.Wracam do błędu nr5. Po włączeniu ekspresu Krups EA 8050 włącza się test. Podczas testu dwa razy wyrzuca nieco wody przez dyszę pary i zatrzymuje się pokazując błąd nr 5.Wymieniłem uszczelki - wszystkie i wyczyściłem wewnątrz. Nie demontowałem dystrybutora, bo nie wiedziałem...

  21 Lip 2018 12:41Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 20635

  Krups EA90 - kalibracja młynka

  Wymieniłem młynek w Ekspresie Krups EA90 i chcę zrobić kalibrację, ale nie mogę wejść w tryb serwisowy. Robię wszystko tak jak w instrukcji tj. wsadź wtyczkę, włącz ekspres i w ciągu 3 sec zrobić kombinacje 4 rogów.

  26 Kwi 2022 12:04Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2547

  Krups xp7220 Jak wydłużyć czas pracy młynka

  Nie mam niestety odpowiedzi, ale chętnie dowiem się, jak wejść w tryb serwisowy;)Podaj proszę instrukcję.

  11 Sty 2014 22:22Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5319

  krups EA 8050 - Mam pytanie jak zdjąć to pokrętło do ustawiania grubości mieleni

  Tak, od lewej styk od tłoka następnie styk pompki i kolejny do płyty głównej. Dwa ostatnie zwierają po włożeniu pojemnika na fusy.Jak rozpoczynam proces płukania lub robienia kawy zaraz po zwolnieniu styku nr 1 (od tłoka) pojawia się komunikat o konieczności opróżnienia pojemników. Gdy ręcznie przytrzymam...

  26 Mar 2019 03:06Odpowiedzi: 83 Wyświetleń: 20199

  Krups EA8050 jak wejść w service menu

  Potrzebuję zwiększyć czas pracy młynka. Mimo czyszczenia młynka kawa jest słaba a wytłoki zbyt cienkie. Jak można wejść w tryb serwisowy? Znalazłem instrukcję do starszego Krupsa XP jednak mimo podobieństwa memu jest inne

  18 Lis 2016 18:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3558

  Ekspres Krups EA8808 - regulacja młynka kawy

  Może jeszcze komuś się przyda, to jest instrukcja jak wejść w menu serwisowe expresów seri Ea8***, jak i kalibracji młynka, przepis na pastylkę jaką kilkadziesiąt razy przeprowadziłem kalibrację: dwa korki plastikowe mniejszy i większy (aby jeden wszedł w drugi) zawiniecie ich w folię aluminiową, wszystko...

  03 Gru 2021 19:49Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7863

  Krups EA86** Latte Smart - Mieli za dużo kawy

  ok. czyli u mnie też potrzebna kalibracja ( mam ten mikrowłącznik), ale jak wejść w menu serwisowe w moim modelu?Wg instrukcji z tamtych modeli ja nie daję rady:(

  31 Mar 2020 15:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 924

INSTRUKCJA SERWISOWA

Rzeszów wrzesień 203 ul. Hoffmanowej 9 INSTRUKCJA SERWISOWA. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZY TYP 5000. 0, 5000. 3 WYDANIE III Typ Parametry 5000. *F *** 5000. *M *** Napięcie znamionowe 230 V 230 V ~50 Hz

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA SERWISOWA5-06 Rzeszów Wydanie: styczeń 008 ul. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Napięcie znamionowe Moc średnia Podciśnienie Wydatek powietrza Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci

35-016 Rzeszów marzec 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA 1. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZA TYP 01D013 Wydanie 1 Parametry / Typ odkurzacza Napięcie znamionowe Moc znamionowa Moc średnia Podciśnienie

35-016 Rzeszów wrzesień 2007 ul. pl/113888632-Instrukcja-serwisowa. pl/thumbs/93/113888632. jpg"/>35-016 Rzeszów grudzień 2006 ul. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZA TYP 01D011 Parametry / Typ odkurzacza Napięcie znamionowe Moc znamionowa Moc średnia Podciśnienie

Rzeszów październik 2009 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ODKURZACZY TYP 2700. 0 SP i 2700. 0 ST oraz TYP 2750. 0 SK, 2750. 0 SP i 2750. 0 ST 1. PARAMETRY TECHNICZNE Typ 2750. 0

35-016 Rzeszów czerwiec 2008 ul. pl/113067799-Instrukcja-serwisowa. pl/thumbs/93/113067799. jpg"/>Rzeszów CZERWIEC 2008 ul. Hoffmanowej 9 WYDANIE II INSTRUKCJA SERWISOWA. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZY TYP 500. 0; 500. 5 Typ Parametry 500. *. E *** 500. F *** 500. P *** Napięcie znamionowe 230 V 230

Rzeszów Luty 2009 ul. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZY TYP 600. 0 i 600. 3 WYDANIE II Typ Parametry 600. F *** 600. K *** Napięcie znamionowe 230 V 230 V ~50 Hz ~50 Hz

35-016 Rzeszów maj 2007 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA MIKSER KIELICHOWY TYP 32Z010 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry / Typ miksera kielichowego Napięcie znamionowe Moc znamionowa Klasa

INSTRUKCJA SERWISOWA WYDANIE IRzeszów marzec 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA WYDANIE I ODKURZACZY TYP 450 1. PARAMETRY TECHNICZNE Typ Parametry 450. E *** 450. P *** Napięcie znamionowe 230 V 230 V ~50 Hz ~50 Hz Moc

Rzeszów kwiecień 2009 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ODKURZACZY TYP i 1100. 0 SP WYDANIE II 1. PARAMETRY TECHNICZNE Typ Parametry 1100. 0 SP Napięcie znamionowe 230 V, ~50 Hz 230 V, ~50 Hz Moc średnia

Rzeszów MAJ 2011 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA PARAMETRY TECHNICZNE Typ ODKURZACZY TYP 5500. 0 i 5500. 3 WYDANIE III 5500. M *** z workiem SAFBAG 5500. M *** ze zbiornikiem CYKLON Parametry Napięcie

35-016 Rzeszów Wydanie: czerwiec 2007 ul. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Napięcie znamionowe Moc średnia Podciśnienie Wydatek powietrza Klasa izolacji Zabezpieczenie

35-06 Rzeszów lipiec 2008 ul. Hoffmanowej 9 INSTRUKCJA SERWISOWA ODKURZACZ TYP 323. 0 EK, 323. 0 EF i 323. 5 EF Wydanie. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Typ 323. 0 EK Typ 323. 0 EF Typ 323. 5 EF Napięcie znamionowe

35-016 Rzeszów ul. Hoffmanowej 19 styczeń 2007 INSTRUKCJA SERWISOWA OPIEKACZA TYP 26Z011 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry / Typ opiekacza Napięcie znamionowe Moc znamionowa Klasa izolacji Zabezpieczenie

35-0 Rzeszów maj 2007 ul. PARAMETRY TECHNICZNE WENTYLATORA TYP 24Z011 Parametry / Typ wentylatora Napięcie znamionowe Moc znamionowa Klasa izolacji Zabezpieczenie

35-016 Rzeszów styczeń 2007 ul. PARAMETRY TECHNICZNE OPIEKACZA TYP 26Z010 Wydanie 1 Parametry / Typ opiekacza Napięcie znamionowe Moc znamionowa Klasa izolacji Zabezpieczenie

Rzeszów czerwiec 2007 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ODKURZACZY TYP 1100 1. E *** 1100. F *** 1100. P *** Napięcie znamionowe 230 V 230 V 230 V ~50

Rzeszów październik 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ŻELAZKA TYP 28Z023 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie zasilania Moc pobierana Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci 230 V - 240 V

Rzeszów październik 2010 ul. PARAMETRY TECHNICZNE ODKURZACZY TYP 1600. 0 i 1600. 3 WYDANIE III Typ Parametry 1600. F *** 1600. K *** Napięcie znamionowe 230 V 230

35-016 Rzeszów maj 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA KLIMATYZATOR TYP 23Z010 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry / Typ klimatyzatora Napięcie znamionowe Moc znamionowa Moc chłodnicza

Rzeszów sierpień 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ŻELAZKA TYP 28Z024 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie zasilania Moc pobierana Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci 230 V - 240 V ~50/0

35-016 Rzeszów styczeń 2008 ul. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Napięcie znamionowe Moc Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci 230 V~ [Hz] 755-900 [W] I max. 16 [A] PAROWAR

Rzeszów luty 2009 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ŻELAZKA TYP 28Z019, 28Z020, 28Z021, 28Z022 Wydanie 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie zasilania Moc pobiera Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci

Rzeszów styczeń 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA ŻELAZKA TYP 28Z016 PARAMETRY TECHNICZNE WYDANIE 1 Napięcie zasilania Moc pobierana Poziom zakłóceń RTV Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci 220-240V

35-016 Rzeszów grudzień 2008 ul. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Napięcie znamionowe Moc Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci Pojemność zbiornika na wodę NAWILŻACZ

35-016 Rzeszów luty 2007 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA EKSPRESU DO KAWY TYP 13Z010 1. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie zasilania Moc pobierana Rodzaj pracy Klasa izolacji Pojemność zbiornika na

35-06 Rzeszów kwiecień 2008 ul. PARAMETRY TECHNICZNE Parametry Napięcie znamionowe Moc pobierana maksymalna Moc chłodnicza Moc grzewcza Max ciśnienie czynnika chłodniczego

PROFESJONALNE ODKURZACZE PROFI-5PROFESJONALNE ODKURZACZE PROFI-5 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PROFIEUROPE Sp. z o. o 35-105 Rzeszów ul. Hanasiewicza 15, tel. (+48 0-17) 85 04 211, fax. (+48 0-17) 85 04 212 e-mail: profi@ profieurope. eu www. profieurope. eu

Odkurzacz kompaktowy OK-1403Odkurzacz kompaktowy OK-1403 INSTRUKCJA OBSŁUGI GWARANCJA INSTRUKCJA OBSŁUGI ODKURZACZ KOMPAKTOWY OK-1403 OPIS URZĄDZENIA 11 2 1 1. metalowe rury 2. regulator ssania 3. wąż elastyczny 4. pokrywa przednia

PROFESJONALNE ODKURZACZE PROFI-6PROFESJONALNE ODKURZACZE PROFI-6 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PROFIEUROPE Sp. pl/112867327-Instrukcja-serwisowa. pl/thumbs/93/112867327. jpg"/>35-016 Rzeszów kwiecień 2008 ul. Hoffmanowej 19 INSTRUKCJA SERWISOWA KLIMATYZATOR TYP 23Z011 Wydanie 1 1. pl/143910882-Instrukcja-serwisowa. pl/thumbs/100/143910882. Hoffmanowej 19 MAJ 2008 WYDANIE II INSTRUKCJA SERWISOWA SOKOWIRÓWKI TYP 476 1. PARAMETRY TECHNICZE SOKOWIRÓWKI TYP 476 Napięcie znamionowe - 230V Moc znamionowa - 450 W Max pobór mocy

ODKURZACZ WARSZTATOWYODKURZACZ WARSZTATOWY model: OW1250PRO PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA I INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA 2 Dziękujemy za zakup odkurzacza OW1250PRO marki FRAMELL. Przeczytaj starannie całą instrukcję przed użyciem urządzenia.

ODKURZACZ WARSZTATOWY model: OW1200 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA I INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA 2 Dziękujemy za zakup odkurzacza OW1200 marki FRAMELL. pl/43998774-Instrukcja-serwisowa. pl/thumbs/59/43998774. Hoffmanowej 19 KWIECIEŃ 2006 INSTRUKCJA SERWISOWA SOKOWIRÓWEK TYP 176. 6B; OD M-CA 02. 2006 WPROWADZONO DO PRODUKCJI NOWY TYP SOKOWIRÓWKI 176. 6B Z SILNIKIEM TYP 388. 1. PARAMETRY TECHNICZE

INSTRUKCJA OBSŁUGI ODKURZACZAINSTRUKCJA OBSŁUGI ODKURZACZA CLEANFIX POLSKA Sp. o. 05-805 Otrębusy, ul. Wiejska 35 Tel. / fax. 0-22 729 00 88 Opis 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Uchwyt odkurzacza Uchwyt kabla Włącznik/wyłącznik Gniazdo

Rzeszów ul. Hoffmanowej 19 KWIECIEŃ 2006 INSTRUKCJA SERWISOWA MASZYNKI DO MIELENIA TYP 686. 5A i 686. 8A oraz SILNIKA TYP 189. 1 1. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie zasilania - 230V, 50Hz Moc znamionowa - 250

35-016 Rzeszów marzec 2009 ul. Hoffmanowej 19 ISTRUKJA SERWISOWA 1. PARAMETRY TEHIZE Parametry apięcie znamionowe Moc Klasa izolacji Zabezpieczenie sieci WYPIEKAZ DO HLEA TYP 43Z011 Wydanie 2 230 V~50

ODKURZACZ WORKOWY 4AAAA R-1550Instrukcja obsługi ODKURZACZ WORKOWY 4AAAA R-1550 Przed użyciem urządzenia należy zapoznać się z jego instrukcją. Z urządzenia należy korzystać tylko w sposób opisany w niniejszej instrukcji obsługi. Instrukcję

Samochody z silnikiem TDI 2. 5lStrona 1 z 7 Samochody z silnikiem TDI 2. 5l Niezbędne narzędzia specjalne, testery i urządzenia pomiarowe oraz wyposażenie t Klucz maszynowy płaski -3312- t Trzpień blokujący -T10060 A- Wymontowanie Odłączyć

Wymiana układu hydraulicznegoInstrukcja montażu dla wykwalifikowanego personelu VIESMANN Wymiana układu hydraulicznego w kotle Vitodens 100-W, typ WB1C Wskazówki bezpieczeństwa Prosimy o dokładne przestrzeganie wskazówek bezpieczeństwa

Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf

Bezpośredni link do pobrania Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Dodatek do instrukcji serwisowej Aeg S53620ctxf