Instrukcje konfiguracji 2go Dynamic

Instrukcja konfiguracji 2go Dynamic to opcja konfiguracji oferowana przez firmę SG, która pozwala użytkownikom na tworzenie i zarządzanie konfiguracjami wielu elementów systemu. Instrukcja zawiera szczegółowe informacje na temat tworzenia i zarządzania konfiguracjami wielu elementów, w tym konfiguracji sieci, kont użytkowników i grup, plików, folderów i usług systemu. Instrukcja konfiguracji 2go Dynamic umożliwia również tworzenie i zarządzanie skryp-tami, które są używane do automatyzacji czynności związanych z konfiguracją systemu. Instrukcja jest zaprojektowana w sposób umożliwiający wykorzystanie jej w wielu środowiskach, w tym w środowisku chmu-rowym.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje konfiguracji 2go DynamicSkonfiguruj konsolę Xbox

Konfiguracja Xbox jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko, czego potrzebujesz, to konto Microsoft, szerokopasmowe połączenie internetowe, telewizor z obsługą HDMI i konsola Xbox.

Pobierz aplikację Xbox

Uzyskaj szczegółowe instrukcje konfiguracji i pozostań na bieżąco z grami, znajomymi i zabawą dzięki aplikacji Xbox.

Jedno konto do zarządzania wszystkimi funkcjami Xbox

Będziesz potrzebować konta, aby grać w gry i mieć dostęp do innych funkcji na konsolach Xbox, komputerze z systemem Windows i aplikacjach mobilnych Xbox. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je utworzyć bezpłatnie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Znajdź i dodaj znajomych

Szukaj znajomych według ich tagu gracza lub połącz się ze swoim kontem na Facebooku, aby zobaczyć, kto aktualnie gra. Zarządzaj i łącz się ze znajomymi za pomocą aplikacji Xbox lub konsoli.

WIĘCEJ INFORMACJI

Zarządzaj aktywnością swoich dzieci w grach na konsoli

Konsole Xbox oferują unikalne, wbudowane ustawienia filtra rodzinnego, stworzone, aby ułatwić zarządzanie czasem spędzanym przed ekranem, interakcjami społecznymi, wydatkami w sieci i dostępem do zawartości dla osób dorosłych. Z łatwością zarządzaj aktywnością w grach swoich dzieci za pomocą aplikacji Xbox Family Settings, bezpośrednio na konsoli lub w trybie online.

Poznaj pulpit nawigacyjny Xbox

Pulpit nawigacyjny konsoli Xbox umożliwia łatwe zarządzanie profilem, znajdowanie gier i rozrywki oraz korzystanie z nich, a także łączenie się z innymi osobami. Sprawdź najnowsze ulepszenia.

Odkryj swoją następną ulubioną grę

Graj w ponad 100 wysokiej jakości gier na konsole, komputery PC i obsługiwane urządzenia mobilne z chmury, a także korzystaj ze wszystkich zalet Xbox Live Gold i EA Play dzięki subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

Powiększaj Twoją bibliotekę gier cyfrowych

Kupuj i pobieraj cyfrową zawartość oraz gry bezpośrednio z konsoli Xbox lub w witrynie Xbox. com.

Graj ze znajomymi

Rywalizuj i łącz się z przyjaciółmi, kolegami z drużyny i rywalami w najbardziej zaawansowanej sieci multiplayer na świecie. com/assets/2e/e1/2ee148cb-4733-4d70-9fef-757f5389cbd5. jpg? n=Getting-Started_Content-Placement-0_Play-Xbox-Games_788x444. jpg" alt="Urządzenie przenośne jest przypięte do kontrolera Xbox, prezentując wybór tytułów do zagrania. Świat Halo Infinite rozciąga się poza telefon. "/>

Graj w gry Xbox na telefonie i tablecie

Graj w gry zainstalowane na konsolach Xbox na dowolnym zgodnym urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS z funkcją zdalnego grania Xbox.

Doświadcz gier stworzonych dla Xbox Series X|S

Gry z ikoną zoptymalizowane dla Xbox Series X|S będą prezentować niezrównane czasy ładowania, efekty wizualne, responsywność i liczbę klatek na sekundę do 120 kl. /s. com/optimized" data-cta="learn" aria-label="Przeglądaj zoptymalizowane gry"> PRZEGLĄDAJ ZOPTYMALIZOWANE GRY

Zabierz ze sobą ulubione tytuły

Graj w tysiące gier z czterech generacji Xbox dzięki kompatybilności wstecznej, w tym w tytuły na Xbox One, Xbox 360 i pierwszą konsolę Xbox. com/pl-PL/games/backward-compatibility" data-cta="learn" aria-label="Dowiedz się więcej o zgodności z poprzednimi wersjami"> WIĘCEJ INFORMACJI

Zarządzaj pamięcią

Konsole Xbox są wyposażone w wewnętrzny dysk twardy o pojemności 512GB lub 1 TB do zapisywania gier i aplikacji. Możesz uzyskać dodatkowe miejsce, odinstalowując gry, w które nie grasz, podłączając zewnętrzny dysk twardy do konsoli Xbox lub dodając kartę rozszerzenia pamięci masowej Seagate do konsoli Xbox Series X|S. com/console-storage" data-cta="learn" aria-label="Dowiedz się więcej o przestrzeni dyskowej konsoli"> WIĘCEJ INFORMACJI

Podziel się ulubionymi chwilami z gier

Użyj dedykowanego przycisku Udostępnij na nowym kontrolerze bezprzewodowym dla konsoli Xbox, aby przechwycić zrzut ekranu lub nagrać wideo i udostępnić ten materiał bezpośrednio w popularnych witrynach społecznościowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Ciesz się rozrywką w 4K

Uzyskaj dostęp do swoich ulubionych aplikacji rozrywkowych i przesyłaj strumieniowo wideo 4K na Disney, Netflix, Amazon, Hulu, Microsoft Movies & TV i nie tylko. Filmy i programy telewizyjne można również kupować bezpośrednio z konsoli Xbox. com/entertainment/console-apps" data-cta="learn" aria-label="Przeglądaj aplikacje rozrywkowe"> PRZEGLĄDAJ APLIKACJE ROZRYWKOWE

Podnieś poziom swojej gry dzięki akcesoriom Xbox

Wszystkie akcesoria do gier Xbox działają na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.

Aplikacja Xbox dla urządzeń przenośnych

Z łatwością udostępniaj klipy z gier i zrzuty ekranu, czatuj i otrzymuj powiadomienia z telefonu lub tabletu. Ponadto graj w gry z konsoli. com/apps/xbox-app-for-mobile" data-cta="learn" aria-label="dowiedz się więcej o aplikacji xbox na urządzenia przenośne"> WIĘCEJ INFORMACJI

Aplikacja Xbox Family Settings

Bez trudu zarządzaj grami swoich dzieci na konsoli Xbox, a wszystko to za pomocą telefonu i w czasie rzeczywistym. com/apps/family-settings-app" data-cta="learn" aria-label="dowiedz się więcej o aplikacji ustawień filtra rodzinnego"> WIĘCEJ INFORMACJI

Aplikacja Xbox Game Pass

Ustawiaj powiadomienia o nowych grach, przeglądaj katalog gier Xbox Game Pass i pobieraj gry na konsolę lub komputer PC w dowolnym miejscu i czasie. com/app/xbox-game-pass/id1374542474" aria-label="pobierz ze sklepu Apple Store" data-retailer="apple" data-app-retailer="apple"> Omówienie konfiguracji modułu Rozrachunki z dostawcami | Microsoft LearnPrzejdź do głównej zawartości

Ta przeglądarka nie jest już obsługiwana.

Przejdź na przeglądarkę Microsoft Edge, aby korzystać z najnowszych funkcji, aktualizacji zabezpieczeń i pomocy technicznej.

 • Artykuł
 • Czas czytania: 6 min

Dotyczy: Microsoft Dynamics AX 2012 R3, Microsoft Dynamics AX 2012 R2, Microsoft Dynamics AX 2012 Feature Pack, Microsoft Dynamics AX 2012

Tematu tego można użyć jako przewodnika do ustanowienia Rozrachunki z dostawcami.

Wymagania wstępne

Konfigurowanie następujących modułów:

 • Administrowanie systemem

 • Administrowanie organizacją

 • Księga główna

 • Jeśli planujesz korzystanie z dzienników płatności, najpierw należy skonfigurować Dzienniki płatności. (Kliknij przycisk Księga główna > Ustawienia > Arkusze > Nazwy arkuszy. )

 • Jeśli planowane jest uruchomienie korekty kursu wymiany, należy zdefiniować kody walut w Waluty typów kursu wymiany w formularzu Typy kursu wymiany formularz i kursy wymiany walut w Kursy wymiany waluty formularza.

 • W Zarządzanie gotówką i bankami, konfigurowanie kont bankowych do korzystania z metody płatności.

  Główne formularze ustawień rozrachunków z dostawcami

  Umożliwia konfigurowanie podstawowych funkcji rachunki do zapłacenia za każdy podmiot prawny następujące formy. Formularze są wymienione w zalecanej kolejności ustawień.

  Do procesu instalacji prostsze, można utworzyć szablony z pierwszego rekordów, które zostały utworzone. Szablon zawiera zazwyczaj wpisy w wielu dziedzinach, które odzwierciedlają funkcje, które organizacja chce zaimplementować dla określonego typu dostawcy.

  1. Formularz Warunki płatności umożliwia definiowanie warunków płatności przypisywanych do zamówień sprzedaży, zamówień zakupu, odbiorców i dostawców oraz określających terminy płatności faktur.

   Aby uzyskać pełne wskazówki, zobacz temat Warunki płatności (formularz).

  2. Tworzenie i obsługa informacji na temat sposobu organizacji płaci jej dostawców w Metody płatności — Dostawcy formularza.

   Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Metody płatności — dostawców (formularz).

  3. Formularz Grupy dostawców umożliwia tworzenie i obsługiwanie grup dostawców, którzy mają wspólne kluczowe parametry dotyczące księgowania, rozliczania i płatności, raportowania oraz prognozowania. com/pl-pl/library/aa550420(v=ax. 60)" data-linktype="external">Grupy dostawców (formularz).

  4. Formularz Profile księgowania dostawców umożliwia konfigurowanie sposobu księgowania transakcji dostawców w księdze głównej. com/pl-pl/library/aa551972(v=ax. 60)" data-linktype="external">Profile księgowania dostawców (formularz).

  5. Formularz Parametry modułu rozrachunków z dostawcami umożliwia konfigurowanie ustawień domyślnych stosowanych w przypadku braku bardziej szczegółowego ustawienia, parametrów różnego rodzaju funkcji oraz różnych sekwencji numerów do rozrachunków z dostawcami. com/pl-pl/library/aa596348(v=ax. 60)" data-linktype="external">Parametry modułu rozrachunków z dostawcami (formularz).

  6. Zdefiniuj format, różnych dokumentów powiązanych z dostawców, i które są używane w organizacji, aby śledzić przychody od dostawców i o wprowadzenie przyczyny przepływu płatności dla dostawców, w Ustawienia formularza formularza.

  7. Tworzenie i obsługę kont dostawców urzędu skarbowego, do których organizacja raporty podatków, w tym Dostawcy formularza. com/pl-pl/library/aa592162(v=ax. 60)" data-linktype="external">Dostawcy (formularz).

  Opcjonalne formularze ustawień rozrachunków z dostawcami

  Ustawienia rozrachunków z dostawcami obejmuje kilka innych czynności, poza podstawowymi funkcjami.

  Dodatkowe formularze ustawień są zorganizowane według funkcji.

  Zasady

 • Konfigurowanie zasad faktury dostawcy w Zasady dotyczące faktur od dostawców formularza. com/pl-pl/library/hh209409(v=ax. 60)" data-linktype="external">Zasady faktury dostawcy (formularz).

  Uzgadnianie faktur

 • Konfigurowanie faktury sumy tolerancji w Dozwolone rozbieżności sum faktury formularza.

  Aby uzyskać pełną wytycznymi, zobacz Sumy faktury tolerancje (formularz) i Konfigurowanie uzgadniania faktur rozrachunków z dostawcami.

 • Konfigurowanie zasad dopasowania dwukierunkowe i trójdrożne w Zasady uzgadniania formularza. com/pl-pl/library/hh209508(v=ax. 60)" data-linktype="external">Zasady uzgadniania (formularz), Konfigurowanie uzgadniania faktur rozrachunków z dostawcami, i Przykłady: Zasady dopasowania sposób trzy.

 • Zdefiniować tolerancje cena jednostki w Rozbieżności cenowe formularza. com/pl-pl/library/hh209247(v=ax. 60)" data-linktype="external">Tolerancje ceny (formularz) i

 • Zdefiniować tolerancje ceny towaru w Grupy rozbieżności cenowych pozycji formularza. com/pl-pl/library/hh209702(v=ax. 60)" data-linktype="external">Grupy tolerancji cen towarów (formularz) i

 • Konfigurowanie grup tolerancji cena dostawcy w Grupy rozbieżności cenowych dostawcy formularza. com/pl-pl/library/hh242256(v=ax. 60)" data-linktype="external">Grupy umożliwiające pomiar rozbieżności cen dostawców (formularz) i

 • Zdefiniować tolerancje opłat w Dozwolone rozbieżności opłat formularza. com/pl-pl/library/hh227600(v=ax. 60)" data-linktype="external">Tolerancje opłat (formularz) i

  Przepływ pracy

 • Ustawianie konfiguracji przepływu pracy dla arkuszy zatwierdzania i zakupu zapotrzebowań w Przepływy pracy dla rozrachunków z dostawcami formularza. com/pl-pl/library/hh209721(v=ax. 60)" data-linktype="external">Przepływy pracy (strona listy).

  Przyczyny

 • Ustaw kody przyczyny w Przyczyny dotyczące dostawcy formularz, aby zarządzać kody przyczyn dostawcy. com/pl-pl/library/hh209362(v=ax. 60)" data-linktype="external">Przyczyny (formularz).

  Opłaty

 • Definiowanie kodów opłat używanych w zamówieniach zakupu w Kod opłat formularza. com/pl-pl/library/aa598932(v=ax. 60)" data-linktype="external">Kod opłaty (formularz).

 • Tworzyć i obsługiwać grupy opłat dla dostawców w Grupa opłat dla dostawcy formularza. com/pl-pl/library/aa617452(v=ax. 60)" data-linktype="external">Grupy opłat (formularz).

 • Tworzyć i obsługiwać grupy opłat dla elementów w Grupy opłaty dla pozycji formularza.

 • Definiowanie opłat, aby automatycznie przypisać do zamówień w Opłaty automatyczne formularza. com/pl-pl/library/aa582856(v=ax. 60)" data-linktype="external">Automatyczne opłaty dodatkowe (formularz).

  Towary dodatkowe

 • Tworzenie i obsługa grup towarów dodatkowych dla dostawców w Grupy pozycji dodatkowych  Dostawca formularza.

 • Tworzenie i obsługa grup towarów dodatkowych dla towarów w Grupy pozycji dodatkowych  Zapasy formularza.

  Dystrybucja

 • Formularz Warunki dostawy umożliwia tworzenie i obsługiwanie warunków dotyczących przekazywania towaru kupcowi przez sprzedającego. com/pl-pl/library/aa575567(v=ax. 60)" data-linktype="external">Warunki dostawy (formularz).

 • Formularz Metody dostawy umożliwia tworzenie i obsługiwanie środków transportu używanych przy dostawie zamówienia kupcowi przez sprzedającego. com/pl-pl/library/aa619881(v=ax. 60)" data-linktype="external">Metody dostawy (formularz).

 • Formularz Kody przeznaczenia umożliwia tworzenie i obsługiwanie identyfikatorów oraz opisów dotyczących miejsc przeznaczenia dostaw. com/pl-pl/library/aa574145(v=ax. 60)" data-linktype="external">Kody przeznaczenia (formularz).

  Formularze

 • Tworzenie tekstu standardowego, który pojawia się w różnych formach w Notatki formularza.

 • Formularz Parametry sortowania umożliwia konfigurowanie kolejności sortowania zapotrzebowań, list przychodów, dokumentów dostawy i faktur.

 • Formularz Konfiguracja zarządzania drukowaniem umożliwia konfigurowanie informacji o zarządzaniu drukowaniem oryginałów i kopii formularzy. com/pl-pl/library/hh209383(v=ax. 60)" data-linktype="external">Ustawienia zarządzania drukowaniem (formularz).

  Płatności

 • Formularz Rabaty gotówkowe umożliwia konfigurowanie warunków uzyskiwania rabatów gotówkowych i zarządzanie nimi. Kody rabatów gotówkowych są połączone z dostawcami i stosowane do zamówień zakupu. com/pl-pl/library/aa590275(v=ax. 60)" data-linktype="external">Rabaty gotówkowe (formularz).

 • Formularz Harmonogramy płatności umożliwia konfigurowanie harmonogramów płatności, dzięki którym można zarządzać płatnościami ratalnymi na rzecz dostawców. com/pl-pl/library/aa572068(v=ax. 60)" data-linktype="external">Harmonogramy płatności (formularz).

 • Formularz Dni płatności umożliwia definiowanie dni płatności, które są używane w obliczeniach terminów płatności, oraz określanie dni płatności dla określonego dnia tygodnia lub miesiąca. com/pl-pl/library/aa553269(v=ax. 60)" data-linktype="external">Dni płatności (formularz).

 • Formularz Opłata umożliwia tworzenie i obsługiwanie opłat skojarzonych z dostawcami. com/pl-pl/library/aa573151(v=ax. 60)" data-linktype="external">Opłata od płatności dostawcy (formularz).

 • Formularz Instrukcja płatności umożliwia tworzenie i obsługiwanie instrukcji płatności. com/pl-pl/library/aa615922(v=ax. 60)" data-linktype="external">Instrukcja płatności (formularz).

  Statystyki

 • Formularz Definicje okresów wiekowania umożliwia konfigurowanie zdefiniowanych przez użytkownika interwałów służących do analizy rozkładu terminów płatności dla kont dostawców. com/pl-pl/library/aa634713(v=ax. 60)" data-linktype="external">Przedawnianie definicje okresów (formularz).

 • Formularz Branża umożliwia tworzenie kodów branż przypisywanych do dostawców. com/pl-pl/library/aa619191(v=ax. 60)" data-linktype="external">Branża (formularz).

  (USA) Podatek 1099

 • Sprawdź i uaktualnia, zgodnie z najnowszymi wymaganiami urzędu Skarbowego minimalnych kwot, które muszą być zgłaszane do urzędu Skarbowego w Pola formularza 1099 formularza. com/pl-pl/library/aa599780(v=ax. 60)" data-linktype="external">(USA) 1099 fields (form).

  Ustawienia opcjonalne

  Administrowanie organizacją

 • Konfigurowanie faktury grupy sekwencji numerów w Sekwencje identyfikatorów formularza. (Kliknij przycisk Administrowanie organizacją > Wspólne > Sekwencje numerów > Sekwencje identyfikatorów. Na W okienku akcji, kliknij przycisk Sekwencja numerów. )

  Aby uzyskać pełne wskazówki, zobacz temat Sekwencje numerów (strona listy).

 • Konfigurowanie formularzy ustawień adresów (Administrowanie organizacją > Ustawienia > Adresy):

 • Ustawienia adresu

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Ustawienia adresu (formularz).

 • Kody NAF

 • Import kodów pocztowych

  Księga główna

 • Konfigurowanie wymiarów finansowych w Wymiary finansowe formularza. (Kliknij przycisk Księga główna > Ustawienia > Wymiary finansowe > Wymiary finansowe. )

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Wymiary finansowe (formularz).

 • Następujące formularze (Księga główna > Ustawienia > Podatek) umożliwiają konfigurowanie informacji o podatkach:

 • Kody podatków

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Kody podatków (formularz).

 • Grupy podatków

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Grupy podatków (formularz).

 • Grupy podatków dla pozycji

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Grupy podatków dla towaru (formularz).

 • Grupa kont

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Księgowania grupy (formularz).

 • Kody zwolnienia z podatku

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Kody identyfikacji podatkowej podatku (formularz).

 • Właściwe miejscowo urzędy skarbowe

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Właściwe miejscowo urzędy skarbowe (formularz).

 • Urzędy skarbowe

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Organy podatku od sprzedaży (formularz).

 • Okresy rozliczania podatku

  Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz temat Okresy rozliczenia podatku (formularz).

  Zarządzanie gotówką i bankami

 • Konfigurowanie kodu celu banku centralnego w Kody celów płatności formularza. (Kliknij przycisk Zarządzanie gotówką i bankami > Ustawienia > Kody celów płatności. com/pl-pl/library/aa587506(v=ax. 60)" data-linktype="external">Kody celów płatności (formularz).

  Patrz również

  Zarządzanie omówienie żądań dostawcy

Dodatkowe zasoby

Instrukcje konfiguracji 2go Dynamic

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje konfiguracji 2go Dynamic

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje konfiguracji 2go Dynamic